Dveře Nábytek z DTD dýhované
Schodiště Nábytek z DTD laminované
Okna Nábytek z masivního dřeva
Stropy, podlahy (ostatní stavební truhlářství) Nábytek zahradní
Pro děti Křesílka, židle
Dárkové předměty Ostatní - nezařaditelné

Kuchyň je nejtěžší správně navrhnout a zakomponovat do prostoru.

Kuchyň

Aby dobře sloužila a plnila svoji funkci nemusí být provedena z nejdražších a nejlepších komponentů, spíše naopak. 

Velice výrazně doporučujeme, než být "zlákáni" určitými technickými možnostmi dnešních kuchyní, které umožňuje nepřeberné množství vybavení pro kuchyňský nábytek, pečlivě zvážit rozložení a použití kuchyně. Kuchyň musí jistě krásně vypadat a být reprezentativní na pohled, ale především se většinou ještě jedná o "pracovní" místo. A proto je důležité navrhnout vhodné rozmístění úložných prostor, odkládacích ploch a rozmístění spotřebičů. Investujte peníze také do rady s odborníky, mnohonásobně se Vám to vrátí, nebo alespoň si při konzultaci uvědomíte některé věci a možnosti, které by Vás nenapadli. 

 

Z těchto důvodů Vám doporučujeme, aby Vás navštívil náš externí spolupracovník se kterým prodiskutujete Vaše představy. Poté dojde k zaměření a počítačovému nákresu v 3D a uvedení orientační ceny. Pak již můžeme začít diskutovat podrobněji o přesných specifikacích.  

 

Výroba kuchyně je v dnešní době z truhlářského hlediska celkem jednoduchá záležitost. Dá se říci že z 90% je korpus z DTD lamina a dvířka nakupovaná od nepřeberného počtu výrobců.  Ať už se jedná o dvířka s MDF+PVC fólie či z masivního materiálu. Na trhu je nepřeberné množství různých typů, barev a dekorů. Kdo chce ušetřit volí dvířka též z DTD lamina. Kdo chce skutečný originál nechá si dvířka vyrobit na zakázku. Samozřejmě není problém Vám vyrobit masivní dvířka pro Vaši originální kuchyň.

 

Co se týče pracovní desky, je zde situace obdobná. Převážně se používa dřevotřísková deska opatřená laminátovou vrstvou. Pro dražší kuchyně je možno použít kámen, jak umělý tak přírodní. Masivní dřevo se často nepoužívá, protože není vhodně pro častý styk s vodou a např. pro styk s teplým dnem hrnce.

 

Korpus dvířka výhody/ nevýhody
18mm DTD lamino DTD lamino -rychlé opotřebení, + nejnižší možná cena
18mm DTD lamino MDF 18mm+PVC fólie +lepší  životnost
18mm DTD lamino Dřevěná / dýhovaná dvířka +originální vzhled, -vyšší cena
Masiv / dýha Masiv / dýha +výjimečná kuchyň s maximální životností, -cena

 

Nejnákladnější součástí kuchyně však není ani korpus ani dvířka ale kování. Myslíme tím různé plnovýsuvy, drátěný program apod. obzvlášť pokud se jedná o firmy jako Hettich a Blum. Kde si také za špičkovou kvalitu řádně připlatíte. Ovšem už i dneska se na trhu vyskytují různě napodobeniny čínské produkce za příznivější ceny. Otázka je zda do DTD lamino korpusu má cenu dávat drahé kování. Ona totiž životnost kování značně přesáhne životnost DTD lamina.